Content begrijpen op het diepste niveau
24-04-2026Hoe zorg je dat kijkers altijd de juiste content voorgesteld krijgen? Op het BM Kennisfestival lieten we zien hoe Bindinc. aanbevelingen op streamingplatforms verbetert.
Op donderdag 3 juni vond het online event The Video Content Endgame plaats. Bindinc. kijkt terug op een geslaagd eerste livestream-event. Zo’n 250 kijkers zagen live de discussie over de toekomst van video-entertainment en het belang van samenwerken.
Presentator Frénk van der Linden ontving kopstukken uit de markt aan tafel. Peter van der Vorst (RTL), Marijn Poeschmann (YouTube), Raymond van der Vliet (VodafoneZiggo), Mezen Dannawi (NPO), Kaja Wolffers (Amazon Prime), Peter Lubbers (Banijay Benelux), Xander Czaikowski (Talpa) en Corry Siegers (Bindinc.) schoven aan. Het gesprek was prikkelend; er werden inzichten gedeeld en zelfs plannen voor samenwerking gesmeed.
Tijdens de stream werd gevraagd hoe de consument van de toekomst eruit ziet. ‘De kijker legt de lat heel erg hoog. Je komt er niet meer met zendtijdvulling zoals herhalingen’, aldus Mezen Dannawi van NPO. Ook Peter van der Vorst, directeur content bij RTL, deelde het inzicht dat de kijker het niet waardeert wanneer Videoland Originals op lineaire tv worden uitgezonden. Een eventuele samenwerking werd door zowel NPO en RTL niet uitgesloten, maar het kibbelen maakte duidelijk dat beide partijen nog niet zo ver zijn.
Naast de consument werden ook de onderwerpen content, verdienmodellen en ecosystemen besproken. Nieuwsgierig? De volledige livestream kan hier worden teruggekeken.
Hoe zorg je dat kijkers altijd de juiste content voorgesteld krijgen? Op het BM Kennisfestival lieten we zien hoe Bindinc. aanbevelingen op streamingplatforms verbetert.
Welke streamingtitels waren in de eerste maanden van dit jaar het populairst bij de Nederlandse kijker? Bindinc. Video Insights maakte een Top 5 internationale series en een Top 5 Nederlandse series.
Wat zijn de grootste verschuivingen in de streamingwereld? Het werd besproken tijdens StreamTV Europe in Lissabon. Wij waren aanwezig en hebben de vijf belangrijkste inzichten op een rij gezet.
Kijkers van 65 jaar en ouder maken steeds vaker gebruik van streamingdiensten. Hun kijkgedrag wijkt echter op een aantal punten af van het gemiddelde. Bindinc. Video Insights brengt de ‘silver lining’ van de streamingmarkt in kaart.