Impactmodel maakt publieke waarde van media meetbaar
13-07-2026Branco Scherer sprak met Spreekbuis.nl over het Impactmodel Publieke Media, de nieuwe methodiek om de maatschappelijke waarde van publieke omroepen objectief meetbaar te maken.
Het aantal mensen dat via een streamingdienst programma’s kijkt, neemt ieder kwartaal toe. Dat blijkt uit ons maandelijkse onderzoek onder 4.000 respondenten. De groep die 1 of 2 afleveringen kijkt in drie dagen blijft continu stijgen, evenals de groep die 10 of meer afleveringen kijkt. En dat lijkt misschien veel, maar volgens Branco kom je al snel in deze categorie terecht. Ga maar eens na wat jij het afgelopen weekend hebt gekeken…
Benieuwd naar meer inzichten? Luister de podcast hier:

Wil je meer weten over de manier waarop wij onderzoek doen, of ben je benieuwd wat wij voor jou zouden kunnen betekenen? Neem contact met ons op via branco.scherer@bindinc.nl, of meld je hier aan voor onze nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.
Branco Scherer sprak met Spreekbuis.nl over het Impactmodel Publieke Media, de nieuwe methodiek om de maatschappelijke waarde van publieke omroepen objectief meetbaar te maken.
Hunted VIPS van de NPO en Het Jachtseizoen van Videoland vertonen veel overeenkomsten qua format, maar trekken toch kijkers uit een andere doelgroep.
Meer metadata is niet automatisch beter. Onze collega Jeroen Keulemans (Business Developer) legt uit waarom AI zonder een goede interpretatielaag juist voor verwarring kan zorgen en wat dat betekent voor content discovery.
De populaire realityserie Temptation Island kreeg dit voorjaar een nieuw seizoen. Voor het eerst was dit niet op Videoland te streamen, maar op Prime Video. Bindinc. Video Insights zocht uit of de serie na deze wissel van streamingdienst ook anders wordt bekeken.