Content begrijpen op het diepste niveau
24-04-2026Hoe zorg je dat kijkers altijd de juiste content voorgesteld krijgen? Op het BM Kennisfestival lieten we zien hoe Bindinc. aanbevelingen op streamingplatforms verbetert.
De Nederlandse tv-marketingorganisatie Screenforce rapporteert in haar laatste halfjaarverslag over de bestedingen in de tv-reclamemarkt. Over de gehele markt werd in de eerste helft van 2025 een daling gezien van ruim 8 procent ten opzichte van de eerste helft van 2024. De reclamespotbestedingen daalden met bijna 6 procent. Deze dalingen kunnen deels worden verklaard door de afwezigheid van grote sportevenementen. De verschuiving van spotbestedingen van de lineaire tv-zenders naar online video en streamingplatforms gaat echter gestaag door. Het online aandeel binnen de spotbestedingen groeide in de eerste helft van 2025 naar 10%.
Naast reclamebestedingen op de bekende SVOD-diensten neemt Screenforce ook bestedingen mee die zijn gedaan via de kanalen van broadcasters op andere online media (zoals YouTube), plus addressable tv-campagnes en FAST-kanalen.
Inmiddels hebben veel grote streamingdiensten een voordeliger geprijsde abonnementsvorm waarbij reclames worden getoond. Van de streamingdiensten die actief zijn op de Nederlandse markt hebben inmiddels Videoland, Disney+, HBO Max, Viaplay en sinds kort ook Prime Video zo’n reclame-tier. In dat rijtje is Netflix de opvallende afwezige. Het is al geruime tijd de verwachting dat ook de marktleider in Nederland een reclame-tier introduceert. In de meeste Europese landen heeft Netflix al reclames geïntroduceerd, maar de streamingdienst heeft nog geen indicatie gegeven van wanneer Nederland aan de beurt is.
Betekent de verschuiving in advertentiebudgetten dat meer streamingkijkers advertenties zien? Dankzij permanent onderzoek van Bindinc. Video Insights onder respondenten tussen de 16-80 jaar beschikken wij over waardevolle inzichten rondom het kijkgedrag op alle belangrijke streamingplatforms van Nederland. Maandelijks wordt de data van 4.000 nieuwe respondenten geanalyseerd, wat inmiddels goed is voor 140.000 unieke kijkersprofielen.
Het aantal respondenten dat aangeeft in de afgelopen maand reclames te hebben gezien op de streamingdiensten vertoonde tussen september 2024 en augustus 2025 een year-on-year groei van ruim 56 procent. Inmiddels meldt bijna een op de acht ondervraagden reclames te zien. Dit was nog voordat ook Prime Video van start ging met het vertonen van reclames in reguliere abonnementsvorm die voorheen reclamevrij was. Inmiddels zal dit percentage dus nog verder zijn gegroeid.

Er blijken dus grote verschillen te zijn tussen kijkersprofielen van premium kijkers en ad-tier kijkers. Wil je hier meer over weten? Neem contact met ons op.

Adverteren via SVOD zit in Nederland in de lift. Bindinc. Video Insights biedt adverteerders en reclamebureaus de inzichten om effectief in te zetten op deze groeiende markt. Benieuwd wat we voor jou kunnen betekenen? Neem contact op met Branco Scherer branco.scherer@bindinc.nl.
Hoe zorg je dat kijkers altijd de juiste content voorgesteld krijgen? Op het BM Kennisfestival lieten we zien hoe Bindinc. aanbevelingen op streamingplatforms verbetert.
Welke streamingtitels waren in de eerste maanden van dit jaar het populairst bij de Nederlandse kijker? Bindinc. Video Insights maakte een Top 5 internationale series en een Top 5 Nederlandse series.
Wat zijn de grootste verschuivingen in de streamingwereld? Het werd besproken tijdens StreamTV Europe in Lissabon. Wij waren aanwezig en hebben de vijf belangrijkste inzichten op een rij gezet.
Kijkers van 65 jaar en ouder maken steeds vaker gebruik van streamingdiensten. Hun kijkgedrag wijkt echter op een aantal punten af van het gemiddelde. Bindinc. Video Insights brengt de ‘silver lining’ van de streamingmarkt in kaart.